Profil użytkownika Dramatiker

Co jest grane, Davis? (2013)

Po wybitnym "Poważnym człowieku" już chyba nigdy żaden film braci mi się nie spodoba.

Geneza planety małp (2011)

Wielkim osiągnięciem jest zrobić w 2011 roku film o małpach, który pod względem technicznym znacznie ustępuje klasyce z lat 60. Naprawdę, gratulacje. Oprócz fatalnej momentami animacji małp (już nie mówię o momentach, kiedy dochodzi do interakcji z otoczeniem) podziwiam również scenariusz, tak sztampowego nie widziałem od seansu drugiego Bourne'a. Słowem: tragedia pod każdym względem. (A nastawiony byłem pozytywnie, bo w dzieciństwie z pasją oglądałem Planetę Małp na Polsacie)

Rozstanie (2011)

Przeszłość jednak minimalnie lepsza

Oslo, 31 sierpnia (2011)

Kolejny von Trier z kolejnym wspaniałym filmem o melancholii. Wielkie Kino.

Igrzyska Putina (2013)

fantastyczny dokument, fantastyczny!

Heli (2013)

pusta wydmuszka, ładnie opakowana ale co z tego?

Apocalypto (2006)

jak można nakręcić tak drętwy i miałki film mając tak wiernie i wiarygodnie odtworzone realia epoki? pomijam slapstickowe sceny z początku filmu ŻENADA I DNO

Śmietnisko (2009)

"99 to nie 100" - zapamiętam to powiedzenie do końca życia.

Koneser (2013)

Ponad 2 godziny bo stary dziad chce przelecieć trzydziestkę? Artystyczna wydmuszka, a scenariusz z całą pewnościa nie przeszedłby sita elimicjacji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (o ile jakikolwiek scenariusz był, bo mam wrażenie, że pieniędzy starczyło tylko na Rusha i operatora)

Babycall (2011)

zbyt ambitne, nie zrozumiałem

Silent City (2012)

świetne kino! Młoda Holenderka podczas pobierania nauk u najlepszego kucharza sushi na świecie zderza się z całkowicie innym kodem kulturowym niż europejski. Dodatkowo, Japończycy okazują się wyjątkowo niechętni do interakcji i najmniejszej choćby pomocy. +świetne zdjęcia i nastrojowa muzyka.

Whisky (2004)

ciekawy film. początek nieco przynudza, ale jeśli już cichy konflikt rozgorzeje na dobre trudno oderwać się od ekranu + świetne zdjęcia.

Jîn (2013)

Kusturica z operatorem 'Babel' kręci w polskich Tatrach film o 17-letniej Kurdyjce-partyzatnce, a wszystko to utrzymane w duchu "Ziemi niczyjej" Denisa Tanovica. Zaczyna się bardzo niemrawo żeby skończyć na mocnym 7,5/10

Wenus w futrze (2013)

Rzeź była świetna. Wenus już niestety taka nie jest.

Shell (2012)

artyzm, klimat, samotność, rodzina, złe uczucie, przestrzeń, izolacja, miłość, sex, dobroć, zło